Kraków nas wspaniale ugościł, rozeszła się większość lalek, laleczek i toreb. Aga Zaryan też nie mogła się oprzeć, kupiła lalkę i torbę. Z wyprawy do Krakowa przywieźliśmy – bez żadnej przesady – cały bagażnik biżuterii, którą teraz czeczeńskie mamy i dzieci wykorzystają do tworzenia własnych małych arcydzieł – biżuterii, toreb, lalek i laleczek. Mamy nadzieję, że już w najbliższą niedzielę Marina znowu pojedzie do Brześcia, bardzo tam na nią wszyscy czekają – przywozi coraz bardziej zdesperowanym mamom nie tylko pieniądze na przeżycie, ale przede wszystkim odrobinę nadziei i wytchnienia. Dzięki zajęciom w Szkole Mam mogą oderwać się od codziennych smutków i znaleźć trochę radości w szyciu lalek i toreb. Zwłaszcza jeśli wiedzą, że ich rękodzieła się podobają. Czeczeni to bardzo dumny naród, dlatego to dla nich bardzo ważne, że mogą na swoje utrzymanie zarobić własną pracą. A przy okazji, robić coś razem ze swoimi dziećmi.

Chcielibyśmy przed kolejnym wyjazdem Mariny do Brześcia sprzedać wszystkie lalki i torby z ostatnich zajęć, w obecnej sytuacji każdy grosz się liczy jeszcze bardziej niż zawsze, a po kilku miesiącach koczowania rodziny nie mają już żadnych oszczędności i utrzymują się wyłącznie ze wsparcia przez Dobrych Ludzi. Poniżej przedstawiamy zdjęcia toreb, lalek i laleczek, które są jeszcze do wzięcia. Można je zamówić korzystając z formularza na dole strony, wystarczy podać numer zdjęcia. Na terenie Warszawy można odebrać osobiście, poza Warszawą – wysyłam pocztą (wtedy trzeba doliczyć koszty przesyłki).

Torby (100 zł)

1 – torba z liścikiem od Mainy, która ją wyszywała
Maina, Autorka torby nr 1, na dworcu w Brześciu koczuje z siedmiorgiem dzieci
2 – dziecinna torba bo wykonana przez 12-latkę

Lalki duże (70 zł)

3
4
5
6
Grzegorz Turnau z lalką nr 6

Lalki nieduże (50 zł)

7
8
Mariusz Szczygieł z podobną
Kuba Wygnański z naręczem lalek

Breloczki (30 zł)

Nieduże ale szczególnie ważne, czeczeńskie kobiety zrobiły je w ramach zajęć „Love story”. Breloczków jest kilkanaście, każdy inny, zdjęcie poniżej przedstawia przykładowy breloczek.

Idealne do powieszenia na samochodowym lusterku

Zamów

Jeśli chcesz wesprzeć czeczeńskie mamy i dzieci, możesz zamówić przez formularz:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *