Zmiany, zmiany, zmiany. Już nie piękne lalki a cudne zwierzaki królują na dworcu w Brześciu. Dwa tygodnie temu Marina gościła w fantastycznej audycji o zwierzętach „Wierzę w zwierzę” prowadzonej przez panią Dorotę Sumińską, w której opowiadała nie tylko o swojej pracy z mamami i dziećmi na dworcu w Brześciu, ale także o samej Czeczenii, Czeczenach i ich zwierzętach (posłuchaj tutaj). Czeczeni bardzo kochają zwierzęta, więc jak Marina wróciła na dworzec i opowiedziała mamom i dzieciom o radiowej rozmowie o zwierzątkach, te od razu zapragnęły szyć właśnie zwierzątka. Pierwsze już przyjechały do Polski, można je zobaczyć na filmiku i zdjęciach niżej.  A wcześniej obejrzeć krótką opowieść o dzieciach z Dworca Brześć „opowiedzianą” rysunkami Ibraszki – głównego projektanta cudnych zwierzątek.

A tu inne zwierzaki, które będzie można osobiście poznać i zabrać do domu na dzisiejszym Pikniku „Pies na medal, który odbywa się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na Bemowie, przy ul. Obrońców Tobruku 40 (zobacz program).

This slideshow requires JavaScript.

Cały czas też można wspierać mamy i dzieci z Dworca Brześć, nie tylko finansowo – choć pieniądze są ważne bo tylko za nie można w Brześciu kupić jedzenie – ale także rzeczowo. Czeczeńskie mamy są bardzo dumne i pracowite, zamiast jałmużny wolą pracę, a wszystko co szyją, szyją ręcznie, z podarowanych przez Dobrych Ludzi materiałów.

Obecnie najbardziej pożądanym materiałem są płócienne torby, takie jakie często rozdawane są na różnych konferencjach jako promocyjny gadżet. Jeśli zalegają gdzieś w Waszych szafach, przyjmiemy każdą liczbę bo czeczeńskie mamy przerabiają je potem na prawdziwe arcydzieła i tak zarabiają na dworcowe życie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *