Kup rękodzieło wyprodukowane w Brześciu

Czeczeńskie rodziny na dworcu w Brześciu mają ogromne potrzeby – utrzymują się wyłącznie z tego co zarobią z wyprodukowanych przez siebie zwierzaków, lalek, toreb i biżuterii lub dostaną od dobrych ludzi z Polski. Za to muszą utrzymać swoje rodziny, kupić ubrania, jedzenie, lekarstwa. Z powodów logistycznych nie jesteśmy w stanie przekazywać im bezpośredniej pomocy rzeczowej (ubrania, jedzenie) w wystarczających rozmiarach, podróże Mariny Hulii do Brześcia są zawsze niskobudżetowe, jeździ sama, pociągiem, a przepisy pozwalają jej zabrać tylko ograniczoną ilość bagażu. Zachęcamy do zamówienia czegoś dla siebie, a my zadbamy o transport Twojej pomocy do Brześcia, i Twoich prezentów z Brześcia. Każdy kot jest szyty ręcznie, jedyny w swoi rodzaju, z zaszytą w nim nadzieją czeczeńskiej mamy na lepsze życie dla jej dzieci. Cena jednego kota to 100 zł, cała kwota trafia bezpośrednio do twórczyni.

Wesprzyj datkiem na zrzutka.pl

Uruchomiliśmy zrzutkę, dzięki której można bezpośrednio wpłacać pieniądze na wsparcie mam i dzieci z dworca Brześć (tych, które jeszcze przebywają w Brześciu, i tych, które już wjechały do Polski i próbują sobie tutaj układać nowe życie). Ta forma jest dla nas najwygodniejsza, bowiem zebrane pieniądze możemy wykorzystać  na bezpośrednią pomoc materialną dla potrzebujących rodzin, czasami po prostu dając im je w gotówce. Nie mamy osobowości prawnej, ale na wszystkie poniesione wydatki mamy zawsze potwierdzenie – rachunki za zakupy, pokwitowania za pieniądze przekazane w gotówce.

zrzutka na pomoc dzieciom z dworca brześć

Przekaż darowiznę pieniężną

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Solidarności Globalnej, które użycza nam osobowości prawnej i subkonta do zbierania darowizn. Można  je wpłacać na rachunek bankowy Stowarzyszenia Solidarności Globalnej nr 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064 koniecznie z dopiskiem  „Darowizna na cele statutowe”. Darowizna korzysta z ulgi podatkowej, możesz ją sobie odliczyć od postawy opodatkowania. Zachęcamy do ustawienia stałego zlecenia przelewu nawet w niewielkiej wysokości (np. 10 zł miesięcznie) – takiej drobnej wpłaty portfel nie odczuje, a dla nas będzie to ogromnie cenne, bo regularne wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli planować z wyprzedzeniem działania w Brześciu. Podane konto obsługuje wyłącznie pomoc na miejscu w Brześciu, całość kwoty będzie przeznaczona wyłącznie na pracę Mariny Hulii z mamami i dziećmi.

Zrób zakupy przez FaniMani

Czy wiesz, że robiąc zakupy w internecie przez stronę FaniMani (www.fanimani.pl) zapłacisz tyle co zawsze, ale sklep przekaże część tego co wydałeś na wskazaną przez Ciebie organizację? Zachęcamy do zainstalowania sobie przypominajki, którą można ściągnąć ze strony FaniMani, ona nie pozwoli Ci przegapić żadnej okazji wsparcia Dzieci z Dworca Brześć kosztem sklepu, w którym robisz zakupy. Czy to nie cudowne? Po prostu robiąc zakupy wybierz Stowarzyszenie Solidarności Globalnej, a część z tego co wydasz w danym sklepie trafi do potrzebujących czeczeńskich dzieci.

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz pomóc, a nie bardzo wiesz jak – prosimy o kontakt z Katarzyną Sadło (pozytywka@gmail.com).